Nulla
regula sine exeptione”
Cicero

Nemokama teisinė konsultacija internetu

Siekdami padėti išspręsti Jums iškilusias problemas, siūlome nedelsti ir pasikonsultuoti internetu - juk dažniausiai greitas sprendimas reikalauja mažiau pastangų ir lėšų. Norėdami gauti nemokamą konsultaciją, tiesiog parašykite el. laišką adresu info@jusuteise.eu, kuriame išdėstykite savo klausimą, klausimą stenkities suformuluoti kiek įmanomą aiškiau, nurodykite visas svarbias aplinkybes, priešingu atveju pateiktas atsakymas nebus tikslus. Išsamų Jūsų problemos teisinį komentarą gausite neatsitraukę nuo savo darbo vietos ar neišėję iš namų, taip sutaupysite laiko, be to, paslauga galima pasinaudoti netgi esant kitame mieste ar užsienyje. Visi Jūsų klausimai, tiek atsakymai yra visiškai konfidencialūs ir nėra skelbiami nei šioje interneto svetainėje, nei kur nors kitur. Atsakymas pateikiamas el. paštu. Tiek informacija esanti šiame tinklapyje, tiek atsakymai į užduotus klausimus jokiu būdu negali būti traktuojami kaip tiesioginė, Jums skirta konsultacija. Autorius neatsako užpanaudotą informaciją, pateikta informacija yra tik nuomonė, požiūris į problemos sprendimą. Pasiliekame teisę nenurodant priežasties nesuteikti paslaugos. Jei Jūsų klausimas platus, reikalautis didelių laiko sąnaudų ir išsamių studijų ar norite išsamesnio teisinio komentaro, užsisakykite mokamą konsultaciją.

Klausimai: Per kiek laiko turi būti įvykdomas teismo sprendimas? Kada kreipiamasi į antstolį? Kokie kreipimosi terminai?

Įsiteisėjęs teismo sprendimas turi būti įvykdomas nedelsiant, kaip galima greičiau. Jeigu asmuo po teismo ar kitos institucijos sprendimo per įstatyme įtvirtintus terminus geranoriškai nesumoka skolos arba neįvykdo kitos prievolės, sprendimas gali būti pateikiamas vykdyti antstoliui.

Plačiau

Kokia pajamų dalis gali būti išskaitoma išieškant skolas?
 
Pagal Civilinio proceso kodekso 736 straipsnį išieškant skolą iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų išmokų bei davinių dalies, neviršijančios Vyriausybės nustatyto minimalios mėnesinės algos (MMA) dydžio, išskaitoma 20 proc. gaunamų lėšų.
Plačiau

Kaip atgauti skolą, jeigu skolingas asmuo gyvena užsienyje?
 
Lietuvos antstoliai vykdo sprendimus tik savo šalies teritorijoje. Jeigu skolininkas gyvena užsienio šalyje, dėl priverstinio išieškojimo reikėtų kreiptis į atitinkamos šalies kompetentingas institucijas, prieš tai atlikus reikiamas procedūras Lietuvoje.
Plačiau

Kaip elgtis, jeigu visos sąskaitos dėl skolų areštuotos, o į vieną iš jų pervedama bedarbio pašalpa?

Antstoliui, vykdančiam skolos išieškojimą, reikėtų pateikti pažymą iš Darbo biržos, kad į areštuotą sąskaitą yra pervedama pašalpa. Turėdamas atitinkamą dokumentą, antstolis nenukreips išieškojimo į tokias lėšas, kurias saugo įstatymas.
Plačiau

Norėčiau paklausti, ar galima nutraukti santuoką mano vienos prašymu, suėjus metams, kai su sutuoktiniu gyvename skyriumi (separacija)? Jei ne, tai kokia eiga yra ją nutraukti?

Civilinio kodekso (toliau – CK) 3.79 straipsnio 4 dalyje nurodoma, kad jei sutuoktinių gyvenimas skyrium tęsiasi daugiau kaip vienerius metus po teismo sprendimo įsiteisėjimo, bet kuris sutuoktinis gali reikalauti santuoką nutraukti CK 3.55 straipsnio 1 dalies 1 punkte numatytu pagrindu.
Plačiau

Esu susituokusi, auginame 1 vaiką. Prieš porą metų mūsų šeima pasiėmė lengvatinį kreditą 1 kambario būstui pirkti, būstas pirktas už banko pinigus ir yra įkeistas. Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, noriu paduoti pareiškimą dėl ištuokos. Norėčiau sužinoti kaip bus dalijamas pirktas būstas. Ar aš galiu pretenduoti, kad butas ir visa neišmokėta paskola liktų man su vaiku? Kaip bus tuo atveju, jei vyras norės to paties? Tai sprendžia teismas ar bankas, už kurio pinigus (kreditan) įsigytas būstas? Taip pat norėčiau sužinoti, kas moka teismui už pareiškimo ištuokai padavimą, taip pat kokie mokesčiai yra už turto dalybas ir kas juos moka?

Teismas, nutraukdamas santuoką, turi išspręsti sutuoktinių nepilnamečių vaikų gyvenamosios vietos ir jų išlaikymo, taip pat vieno sutuoktinio išlaikymo bei jų bendro turto padalijimo klausimus, išskyrus atvejus, kai turtas padalytas bendru sutuoktinių susitarimu (Civilinio kodekso 3.59 str.). Taigi, jeigu su sutuoktiniu nesutarsite dėl bendro turto pasidalinimo patys ir dėl turto padalinimo kreipsitės į teismą, turtas, atsižvelgiant į visas bylos aplinkybes, bus padalintas teisme.
Plačiau

Ar galėčiau nutraukti santuoką pagal CK 3.55 straipsnio 1 punktą vieno sutuoktinio prašymu, kai sutuoktiniai gyvena skyrium daugiau nei vienerius metus? Nepilnamečių vaikų nėra, turto padalinimui nėra. Bet gyvename abu tame pačiame dukros bute. Koks šiuo atveju turėtų būti prašymo turinys (pagal CK reikalaujama nurodyti, kaip pareiškėjas įvykdys savo pareigas kitam sutuoktiniui), jei tokių pareigų ir turto nėra?

Civilinio kodekso (toliau – CK) 3.55 straipsnio 1 dalies 1 punkte nurodoma, kad santuoka vieno sutuoktinio prašymu gali būti nutraukiama, jei sutuoktiniai gyvena skyrium (separacija) daugiau nei vienerius metus.
Plačiau


Laba diena. Norėjau paklausti, jei kitas asmuo dovanoja mišką, pasirašyti turi tik dovanotojas ar ir gavėjas? Ir ar gali dovanotojas atšaukti dovanojimą?

Dovanojant brangų nekilnojamąjį ir kitokį turtą bei stambias pinigų sumas įstatymai reikalauja sudaryti paprastas rašytinės arba notarinės formos sutartis.
Plačiau

.

 

 

 

 
El.Paštas:info@jusuteise.eu
Jusu_teise
Telefonas:+37062111125
vertimu biuras